• Adres
  • Kültür Mah.3821 Sk.Seda Apt.No:25/7 Kepez/ ANTALYA
  • Tüm Sorularınız İçin
  • info@atamanparke.com

Laminat Parke Hakkında

Laminat Parke

Yapay reçine çözeltisi emdirilmiş kağıtların üst üste konularak ,sıcak preslerde basınçaltında sıkıştırılması ile elde edilen malzemeye laminat denir.

Laminat parkenin temel yapısı ;
1. Overlay : Selülozik esaslı film tabakasıdır. içinde alüminyum oksit parçacıkları bulunur. Alümiyum oksit parçaları aşınma çizilme ısıya karşı mukavemeti sağlar. laminat parkeyi benzer türevlerden ayıran en önemli özelliktir.
2. Desen kağıdı :hertürlürenk ve desende üretilebilir.  kaliteli odun hammaddesinden üretilen ileri teknoloji ile print edilen kağıt film tabakasıdır.
3. Balans kağıdı Stabilizasyonu sağlayan selülozik kağıt film tabaka.
Montajı temizliği ve bakımı son derece kolay olan laminat parkeler renk ve doku çeşitliliği bakımından da her tür zevk ve tasarıma uygundur.
Darbelere sıvı temizlik maddelrine aşınmaya çizilmeye güneş ışınlarına ve sigara ateşine tam bir dayanıklılık gösterir Evlerin yanısıra işyerlerinde, bürolarda ofislerdede kullanılabilir. Laminat parkeyi secerken dikkat edilmesi gerekenler.
1.trafik yoğunluğuna uygun olmalı.
2.ISO 9002 Belgesine sahip olmalı.
3.ithal malzemeler avrupadada aynı adla satışı yapılıyor olmalı. Bir malın avrupa ülkesinde üretilmiş olması o malın avrupa ülkelerinde satılıyor ve kullanılıyor anlamına gelmez.
4.Üzerinde saglamlık derecesi belirtilmelidir.
5.bir m3 te kac Kg. HDF kullanıldığı belirtilmeli. Malzemenin kalınlığı değil yoğunluğu önemlidir.