• Adres
  • Kültür Mah.3821 Sk.Seda Apt.No:25/7 Kepez/ ANTALYA
  • Tüm Sorularınız İçin
  • info@atamanparke.com

Masif Parke Hakkında

Masif Parke

İşte kalitesiyle sizi ASLA yanıltmayacak bir ürün ! Masif parke 10 mm. ila 22 mm arası kalınlıklardaki yekpare ağaçbloklarının lamba ve zıvana tabir ettiğimiz girinti ve çıkıntılarla birbirine tutturularak zemine uygulanmasıdır.

Masif parke yalnızca bir parke türüdeğil aynı zamanda diğer ahşap zemin kaplamalarının kendisiyle kıyaslanarak değerlendirildiği bir estetik standardıdır. Diğer zemin malzemelerinin aksine masif parke bir statüve seçkinlik simgesidir.Masif parkenin zemin kaplamaları arasındaki bu üstün konumu güzel görüntüsünün yanı sıra kullanım kolaylığından ileri gelir. Masif parke döşendiği ortamlara kendisine özgübir sıcaklık, güvenilirlik ve kalıcılık duygusu kazandırır –ki bu izlenimi diğer zemin kaplamalarıyla elde etmek pek mümkün değildir. Estetik üstünlüğünün yanı sıra masif parke döşendiği ortamın emlak değerine de önemli ölçüde katkı yapar. Bütün bu avantajlara ek olarak değişik ağaççeşitleri, farklı kalite sınıfları, farklı cila alternatifleri arasındaki görüntüfarkları masif parkeye diğer neredeyse tüm diğer zemin kaplamalarından daha fazla görüntüve renk alternatifi verir. Her ağaçcinsi uygulandığı ortama kendi karakterini yansıtır. Bir kere yere döşendiğinde kuşaklar boyu güzelliğini yitirmeden hizmet verebilecek olan bu evladiyelik malzemeyi şahsi güvencemle sizlere sunmaktan gurur duyuyorum.

Kayından Cevize, Bambu’dan Sapelli’ye size sunduğum yaklaşık 16 ağaçtürünün çeşitli farklı kalite sınıfları arasında mutlaka sizi yansıtan bir seçeneğe rastlayacaksınız.

 Masif parkelerde parke cilasız ve ham olarak fabrikadan gelir.o haliyle görür ve henüz cilasızken parke son hale gelmeden karar verir. Parke döşenir, ondan sonra cila olur. Cila kimyasal yapısındaki özelliklere göre parkenin rengini değiştirir. Her parke parçasının cilaya vereceği tepki farklı farklı olur. Neticede ham olarak seçilen parkenin rengi ile döşenip cilalandıktan sonraki rengi farklı olur. Bu durum da çeşitli sıkıntılara sebep olabilir. Bu yüzden masif yaptıracak iseniz mutlaka 1 tam paketi açtırarak görün, sonra karar verin.

 

 ÖZELLİK

LAMİNE PARKE

MASİF PARKE

1

 Kullanım Süresi

 +

 +

2

 Montaj Süresi

 Kısa

 Uzun -

3

 Parkelerin Aralarının Açılması

 Açılmaz

 Açılır

4

 Parkelerin Kabarması

 Kabarmaz

 kabarır

5

 Yüzey Kalitesi

 Mükemmel

 Ustaya Bağlı

6

 Montaj Kolaylığı

 Kolay

 Zor

7

 Renk Değişimi

 Yapmaz

 Ciladan Sonra Yapar

8

 Tamirat Kolaylığı

 Kolay

 Zaman İster

9

 Fiyat Kıyaslaması

 (+)(-) % 10

 (+)(-) %10